Статистика

Пользователи : 36
Статьи : 105
Ссылки : 1
Просмотры материалов : 561797

Счётчик

Христианская символика

О христианской символике

Символика всегда играла огромную роль в христианском искусстве. Протопресвитер Александр Шмеман отмечает:

"Ранняя Церковь не знала иконы в её современном догматическом значении. Начало христианского искусства — живопись катакомб — носит символический характер (...) Оно склонно изображать не столько божество, сколько функцию божества."

Среди прочих символов раннехристианской (катакомбной) живописи выделяются:

О некоторых ранеехристианских символах можно посмотреть здесь.
См. также символы Святой Троицы и др. христианские символы.
Об эволюции формы КРЕСТА показана в книге.
Также о символике креста см. в книге Б. Успенского "КРЕСТ и КРУГ".

Сакральні символи

Ще в ІІІ ст. Климент Олександрійський, один зі Святих Отців церкви (помер 220 р). радив приховувати зображення під символами, такими на той час поширеними, як риба, пальма, голуб, змія, дракон, і тим самим приховану ідею уберігати від зневаги ворогами. Зображення християн в катакомбах переважно були СИМВОЛІЧНО шифрованими.

Хрест — найдавніший СИМВОЛ вічності, сонця, безсмертя, страждання, а в християнстві — віри, в користуванні яких він був уже в 1 ст.. про що згадує римський історик Светоній. Однак віра християн в силу хреста розповсюдилась лише в період імператора Костянтина, якому, легендою, з'явився перед битвою з його співправителем Максенцієм ангел з хрестом в руках. Але Розп'яття довго не приживалось, бо християни ще до V ст не зображували розп'ятого Христа через ганебність кари і погорду до покараних таким способом. Така смерть вважалась негідною вільної людини. Після скасування цієї кари імператором Костянтином у IV ст. минуло ще кілька поколінь, щоб забувся її ганебний смисл. За переданнями Хрест Мук Господніх був виготовлений з чотирьох порід дерев: кедра, кипариса, оливи і пальми: що символізувало чотири частини світу. Хрест залишався найсвятішим знаком під час іконоборства у Візантії (726—843 рр,). коли були заборонені фігуративно-сюжетн і зображення.

Чимало птахів наділялося символічними значеннями, До них, передовсім, належить голуб.

Голуб — найстарший християнський символ, який мав чимало значень: істини, невинності, чистоти, смиренності, заспокоєння, Христа. Встановлений Отцями церкви голуб був символ Святого Духа, а також єдності Церкви, добрих християн, поєднання з Богом (Ной), Боже милосердіє, церковну спільноту, небесний рай та небесну чистоту. Голуб з маслиновою гілкою в дзьобові символізував мир, бо саме так було повідомлено Ноєві (про спадання вод Потопу та про мир між Богом і людьми — родиною Ноя). У християнському мистецтві голуб означає вічність, безсмертя духа, Благовіщеня. Святий Дух (в сцені Богоявлення). Качка — зимовий птах — СИМВОЛ смерті.

Орел — символ небес, посланець небес, сила й небесна справедливість, швидкість, відродження і воскресіння у Хресті, а також символ піднесення душі до Бога і прагнення до вічних осель, день Суду і вознесіння. Пелікан — символ вічною життя. Півень — у ранньохристиянський, катакомнин період цей символ не ви значно пізніше.

Півень був символом Сонця, світла, світу, бо перемагає . образ Христа. який закликав до правдивою життя, до світла й християнського повернення Господа з пекла і тим самим знаменує перемогу над гріхом і смертю на Страшному Суді воскресіння людей із ночі нашої дочасної дійсності до ім'я є емблемою гріхопадіння, образом зла. диявола, темних сил пекла.

Вівця — невинність, чистота, непорочність. В Новому Завіті — це Христос — покутник, атрибут Івана Хрестителя, апостолів, учнів Христа, добрих дітей. Овеча отара — не християни, стадо Доброго Пастиря, парафіяни, що підлягають духовній опіці. Вівця — душа праведника.

Виноградна лоза — символ Євхаристії, символ Христа. його крові, пролитої за відкуплення людства від гріхів. Виноградне гроно з хлібом — символ Євхаристії Маслинова гілка — символ миру і надії, її часто тримають у ранньохристиянських малюнках. Різних символів сцен і поодиноких образів, які б мали прихований зміст кількість зростала поступово з часом, особливо у ХУП1-ХХ ст., що пов'язано зі станом церкви та її завданнями. На відміну від прозорої ЯСНОСТІ й простуватої асоціативності образів і сцен перших катакомбних зображень символіка останніх століть змістовно досить поглибилась і ускладнилась.


 

Комментарии   

 
#23 Dennisethem 21.05.2018 18:54
Also what in that case it is necessary to do?


-----
toronto canada phone number
Цитировать
 
 
#22 HaroldCit 03.05.2018 08:58
Всё выше сказанное правда. Можем пообщаться на эту тему. Здесь или в PM.


-------
аренда парусного катамарана | http://european-yachts.com
Цитировать
 
 
#21 Williamneags 03.05.2018 08:50
Прикольно


-----
электро теплый пол https://vip-techno.com.ua/g10016962-teplyj-pol-elektricheskij | https://vip-techno.com.ua/
Цитировать
 
 
#20 StephenMox 03.05.2018 08:44
мне лично не понравился!!!!!


------
uk mobile phone number | http://virtual-local-numbers.com/
Цитировать
 
 
#19 NormanScoky 03.05.2018 07:48
Извините, что я Вас прерываю, но, по-моему, есть другой путь решения вопроса.


------
как возбудить женщину | http://vozbujdenie.com/
Цитировать
 
 
#18 StevenGar 02.05.2018 04:36
Я думаю, что Вы ошибаетесь. Пишите мне в PM, пообщаемся.


------
кастрация кобеля | http://www.domveterinara.ru/
Цитировать
 
 
#17 Jameslog 02.05.2018 04:20
Прошу прощения, что я Вас прерываю, мне тоже хотелось бы высказать своё мнение.


---------
бетонные столбы кубики 30 | http://www.zaborovo-sk.ru
Цитировать
 
 
#16 Scottruh 25.04.2018 20:16
ха... достаточно весело


------
http://modus-ag.ru/tsena-i-katchestvo-fotobumagi.html
Цитировать
 
 
#15 Kennethfep 25.04.2018 20:08
Я извиняюсь, но, по-моему, Вы допускаете ошибку. Могу отстоять свою позицию. Пишите мне в PM, поговорим.


-----
сайт | http://zootovary.biz/
Цитировать
 
 
#14 AnthonyApeve 25.04.2018 14:11
I apologise, but, in my opinion, you commit an error. Write to me in PM.


-------
Er sucht sie bunde | http://olympicmedals.info/
Цитировать
 

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить